Projekt Centrální registr dlužníků v roce 2005 založil podnikatel Jiří Jedlička, který jej od roku 2007 ovládá pomocí firmy CERD SYSTEM LLC. V České republice existují pouze 4 oficiální registry dlužníků. Centrální registr dlužníků v žádném případě neuznávají. Mnoho lidí se však o tom, že je to podvod neinformuje.
Je centrální registr dlužníků podvod?
Rozhodně nejde o důvěryhodný systém, s jehož výpisem by nám banka půjčila peníze na nový dům nebo novou pračku. Tento soukromý subjekt podniká na principu placené registraci, kdy platíte 1000 korun ročně. Že je CERD podvod jsme se přesvědčili za vás.
Žadatel o půjčku Matěj sháněl půjčku na rekonstrukci a rozhodl se přes Centrální registr dlužníků za poplatek 300 korun vyžádat výpis z registru dlužníků. Výpis mu přišel poštou v písemné podobě na uvedenou adresu za pár dní. Bohužel neobsahoval data z bank ani dalších institucí. Nícméně jej přiložil k žádosti o hypotéku na rekonstrukci bytu. Banka se však od tohoto registru distancovala. Vzala pouze v úvahu, zda Matějovo jméno nefiguruje v registru BKRI a SOLUS. Vzhledem k tomu, že žádné dluhy nikde nemá, pak nebyl důvod proč mu hypotéku zamítnout a stanovisko by banka nezměnila ani v případě, že by měl dluhy uvedeny ve výpise z centrálního registru dlužníků.
Nevýhody CERD:
- Neuznávaný registr dlužníků
- Záznamy nejsou věrohodné
- Výpis získáte pouze poštou za 300 Kč
- Výpis z tohoto registru neberou v potaz banky ani nebankovní společnosti
- Neobsahuje klíčová data bank a nebankovních institucí
Jak požádat o výpis z centrálního registru dlužníků
Na stránkách centrálního registru dlužníků provedete jednoduchou registraci fyzické či právnícké osoby a poté si vyberete o jakou službu máte zájem. Pokud chcete potvrzení o vaší bezdlužnosti, pak je potřeba uhradit poplatek ve výši 300 Kč a posléze obdržíte výpis doporučeným dopisem. Nicméně jde opravdu o zbytečně investované peníze.
Příspěvek Centrální registr dlužníků podvod pochází z Úvěrový podvod